Otevřené kurzy

Zpět

Rodinné konference jako způsob práce s rodinou

Pro přihlášení prosím srolujte níže na stránku.

Anotace kurzu Cílem kurzu je představit účastníkům rodinné konference (dále jen „RK“) jako způsob práce s ohroženými rodinami. Kurz vypovídá komplexně o průběhu přípravy a realizace RK, představuje aktéry, kteří jsou v celém procesu zapojeni a popisuje výhody i nevýhody této metody. Kurz zohledňuje aktuality z praxe RK v ČR. Kurz je určen pro minimální počet účastníků 6 a maximální 12.

Profil absolventa Absolventi kurzu získají základní přehled o historii a principech RK, seznámí se s rolemi všech aktérů, kteří jsou v procesu rodinných zapojení a dozví se, jak celý proces přípravy konference probíhá. Součástí kurzu je i praktická část, jejímž cílem je diskutovat případné „otazníky“, se kterými mohou účastníci přicházet. Absolventi mají základní povědomí o využití této metody v praxi.

Cena kurzu 1 200 Kč/6 vyučovacích hodin

Nejbližší termín 24. 5. 2019, v čase 9:00 – 15:00 (počítáno s pauzou na oběd)

Místo konání Kurz se koná v sídle organizace Lata – programy pro mládež a rodinu, z.ú., Senovážné nám. 24, v 6. patro

Přihlašovací formulář

Jak zadat přípravu rodinné konference?

Anotace kurzu Cílem kurzu je seznámit účastníky s tím, jakým způsobem lze využít metodu rodinných konferencí (dále jen „RK“) v rámci práce s ohroženými rodinami. Kurz je zaměřen na popis role zadavatele RK a připravuje účastníky na průběh přípravy a realizace RK i na další práci s plánem rodiny, který na RK vzniká. Kurz předpokládá základní znalosti účastníků o metodě RK. Kurz je určen pro minimální počet účastníků 6 a maximální 12.

Profil absolventa Absolventi jsou schopni nabídnout rodině RK, vysvětlit výhody a nevýhody a zodpovědět případné základní otázky. Absolventi se dozvědí, jak vytvořit otázku na RK, jak zadat realizaci RK administrátorovi. Dále rozumí roli zadavatele v rámci přítomnosti na rodinném setkání a ví, jak pracovat s vytvořeným plánem rodiny.

Cena kurzu 1 200 Kč/6 vyučovacích hodin

Termín kurzu Aktuálně není termín kurzu vypsán. V případě zájmu nás kontaktujte na info@lata.cz

Místo konání Kurz se koná v sídle organizace Lata – programy pro mládež a rodinu, z.ú., Senovážné nám. 24, v 6. patro

Přihlašovací formulář

Přihláška na kurz rodinné konference Lata

Odesláním této přihlášky na e-mail info@lata.cz se závazně přihlašuji na kurz

vyžadované informace jsou označeny *

Fakturační adresa

Informace

Platební podmínky: Účastnický poplatek uhraďte prosím bankovním převodem na náš účet číslo 2600370768/2010, na základě faktury, kterou Vám pošleme v elektronické podobě na e-mailovou adresu uvedenou v přihlášce.

Storno podmínky: Vaše přihlášení na kurz se v momentě odeslání přihlášky stává závazným. Z kurzů se můžete odhlásit zasláním e-mailu na adresu info@lata.cz. Odhlášení z kurzu bez storno poplatku lze provést nejpozději do 10 kalendářních dnů před konáním objednaného kurzu. V tom případě Vám bude poplatek vrácen v plné výši. Zrušíte-li svou účast na kurzu méně než 10 kalendářních dnů před jeho konáním, popřípadě se kurzu vůbec nezúčastníte, bude Vám účtován storno poplatek ve výši 100 % ceny kurzu. Pokud se z jakýchkoliv důvodů náhle nemůžete kurzu zúčastnit, máte ještě možnost poslat za sebe náhradníka/náhradnici.